Datum Aktualizace: 28 Červen 2024
Anonim
Simone Biles odchází z Ria jako největší gymnastka všech dob - Životní Styl

Obsah

Simone Bilesová opustí hry v Riu jako královna gymnastiky. Včera večer se 19letý mladík znovu zapsal do historie poté, co vyhrál zlato ve finále prostných a stal se tak prvním americkým gymnastou, který kdy získal čtyři zlaté olympijské medaile. Je také první ženou v generaci, která mnohokrát získala zlato, od rumunského Exaterina Szabo v roce 1984.

"Byla to dlouhá cesta," řekl Biles v rozhovoru pro CBS. "Užil jsem si každý jeho okamžik. Vím, že náš tým ano. Soutěžit tolikrát bylo velmi dlouho. Bylo to únavné. Chtěli jsme ale skončit dobře."

Navzdory mírnému kolísání uprostřed rutiny s brazilskou tématikou získala Biles vysoké skóre 15,966. Její týmová kolegyně Aly Raismanová získala stříbro s 15.500, což jí dalo třetí medaili v Riu a celkově šestou olympijskou medaili. Dohromady obě ženy nasbíraly devět medailí, nejvíce ze všech, které tým USA získal na olympiádě.

Poté, co vyhrál třikrát mistrovství světa – což se mimochodem ještě nikomu nepodařilo – Biles měl v Riu získat pět zlatých medailí. Bohužel během finále kladiny měla obrovské kolísání, což tento čin znemožnilo. Aby se nezastavila před pádem, položila ruce na paprsek, což vedlo k tomu, že rozhodčí z její rutiny ukotvili 0,8 bodu. Odpočet byl skoro stejně jako pád, ale i tak dokázala vybojovat bronz. Tak je úžasná.

Navzdory zklamání dala Biles jasně najevo, že jí medaile nevadí, ale jen se šklebila na svůj výkon jako celek, což je naprosto pochopitelné. (Přečtěte si: Olympionička Simone Bilesová obhajuje svou bronzovou medaili tím nejlepším způsobem)

Její vliv na gymnastiku byl nepopiratelně silný, takže bylo těžké si sport bez ní vůbec představit. Kdo ví... s trochou štěstí bychom ji mohli v Tokiu znovu vidět zapsat se do historie.