Datum Aktualizace: 21 Červen 2024
Anonim
Women’s Gymnastics || 2021 US Championships

Obsah

Simone Bilesová se včera večer zapsala do historie, když si domů odvezla zlato v individuální gymnastické soutěži ve víceboji a stala se první ženou po dvou desetiletích, která byla držitelkou obou světových šampionátů. a Olympijské tituly ve víceboji. Je také první gymnastkou, která vyhrála tři mistrovství světa v řadě. A nejen, že Biles získal zlatou medaili, porazila týmovou kolegyni Aly Raismanovou o 2,1 bodu-opravdu ohromující náskok. (Dříve byla největší výhra ve víceboji 0,6 od Nastie Liukinové v roce 2008. A když Gabby Doublasová získala v Londýně zlato, bylo to pouhých 0,259 bodu.) Její vítězství také pomáhá upevnit postavení USA v gymnastice world: Nyní jsme první zemí, která má čtyři po sobě jdoucí vítěze víceboje.

Není divu, že je nyní označována za největší gymnastku všech dob.

Navzdory tomu, že porazili Raismana, jejich status BFF se zdá být jasně v pořádku. "Jdu do [víceboje] s vědomím, že [Biles vyhraje]," řekl Raisman pro USA Today před čtvrteční akcí. "Jen proto, že vyhrává každou soutěž." Raismanová vypadala u vytržení, když si domů odvezla stříbro poté, co přišla o bronzovou medaili ve víceboji v roce 2012 a na Instagramu zveřejnila její fotku na stupních vítězů s popiskem „VYKUPENÍ BABY.

A i když se média již pokusila použít pro Bilesa směšné nálepky jako „gymnastickou verzi“ Michaela Phelpsa (protože podkopaly jiné atletky), ona to prostě nemá. „Nejsem další Usain Bolt nebo Michael Phelps. Jsem první Simone Biles,“ řekla v rozhovoru. Ale nejen že je úžasná, je také opravdu skromná: "Pro mě jsem stejná Simone. Mám teď jen dvě zlaté olympijské medaile. Mám pocit, že jsem dnes večer udělala svou práci." Ano děvče, řekli bychom, že jsi to udělala a pak ještě něco.