Datum Aktualizace: 9 Smět 2024
Anonim
Kansas City polio survivor is one of last iron lung users in U.S.

Obsah

V hlubinách noci v horkém havajském dešti stovky fanoušků, sportovců a blízkých závodníků sbalily postranní čáry a bělidla na cílové čáře Ironman Kona, netrpělivě očekávali, až projde poslední běžec a společně tleskají v rytmu pulzujících popových písniček dlouho po dvanácté hodině se ozval řev jásotů a potlesku, když byla v dálce spatřena Peggy, nabíhající směrem k tropickému listí, které zdobilo velký oblouk v cíli. Stáli jsme stranou s týmem Clif Bar (který nás hostoval na Havaji jako jejich hosté) a vzrušením svírali zábradlí; naše hlasy chraplavě křičely „PEEEEGGYYYY“, zatímco ona dělala poslední kroky ke svému vítězství.

Pětasedmdesátiletá Peggy McDowell-Cramerová ze Santa Monice v Kalifornii byla minulý víkend nejstarší triatlonistkou soutěžící na mistrovství světa Ironman Kona a poslední ženou, která prošla cílovou čárou-v našich očích vyhrála noc .

Peggy byla jedinou ženou ve skupině 75 až 79 let; plavala hodinu 28 minut, jezdila na kole 8 hodin a 30 minut a uběhla maraton za 6 hodin a 59 minut. Její 17 hodin odhodlání a namáhavé fyzické aktivity ji dostalo do cíle, ale bohužel nepřineslo výsledek závodu, protože byla pouhých 17 minut po 17hodinovém cut-off.

Dokážete si představit 17 rovných hodin extrémně obtížné fyzické aktivity na 75? Průměrný čas dokončení Ironman pro profesionální triatlonistku je 10 hodin a 21 minut, což znamená, že tam byla o šest a půl hodiny déle než profesionálové, úplně to zpomalila, zůstala soustředěná a pozitivní po celou cestu.

V kontextu, vítězka, 29letá Daniela Ryfová (profesionální sportovkyně), překonala rekord kurzu Kona za osm hodin a 46 minut, když uběhla asi sedmiminutové míle na 26,2 míle, poté, co již absolvovala 112-mile jízdu na kole a 2,4 -úsměvu oceánského plavání. Melodie Cronenbergová (amatérská atletka) ve skupině 65 až 69 byla poslední, která dosáhla cílového času v 16:48:42.

Peggy však Ironmanovi není cizí. Svého prvního Ironmana dokončila ve věku 57 let a celkem jich udělala asi 25 (a byla šampionkou!), z toho, co jsme nasbírali. „Myslím, že trénuji přibližně stejně jako ostatní sportovci IRONMAN, jen pomaleji,“ řekla Ironmanovi.

Přestože byla Peggy nejstarší soutěžící, není sama, kdo soutěží senioři; 58 závodníků v soutěži Kona 2016 byly ženy nad 60 let, což je značný počet, zejména s ohledem na velikost celé akce (necelých 2 500). Mluvte o inspiraci!

Tento článek se původně objevil na PopSugar Fitness.